Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 10851020



*

nr 1085 1020


Oljemålning

Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145


Följerätt

Ja

Utrop:

4.000 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 januari 2017
kl 19:20:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/1 18:17:49 1      2.400 kr
21/1 18:05:54 2      3.200 kr
22/1 02:19:10 2      2.600 kr
22/1 11:13:09 2      2.600 kr
23/1 19:15:42 3      Vinnande bud



  • Tema
  • 23 jan

Stockholm

På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...



Läs mer om Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8030 OljemÃ¥lning
    Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr